Trajnostna mobilnost v vrtcih in šolah

S projektom, ki ga izvajamo skupaj z Ministrstvom za infrastrukturo in bo potekal do julija 2021,  želimo prispevati k spreminjanju potovalnih navad vrtčevskih in osnovnošolskih otrok in njihovih bližnjih ter  posledično k zmanjševanju motornega prometa v okolici vrtcev in šol. Na ta način želimo prispevati k zmanjšanju okoljskih obremenitev, k spodbujanju gibanja otrok in s tem h krepitvi njihovega zdravja.

V vrtcih bomo izvajali igro Beli zajček, katere cilj igre je očistiti zajčkov kožušček. Namen igre je otroke in njihove starše spodbuditi, da prihajajo v vrtec na čim bolj trajnosten način: peš, s kolesom, skirojem, rolerji, poganjalčkom, avtobusom, vlakom.

Z vsebino projekta pa bomo začeli uvajati otroke tudi k varni udeležbi v prometu.