Tačke pomagačke

Društvo Tačke pomagačke je prostovoljno društvo, ki terapevtsko delo s pomočjo psov opravlja že od leta 2007 in deluje v veliko različnih ustanovah po vsej Sloveniji, tudi v Vrtcu Jarše.

Cilj društva je izboljšanje počutja otrok oz. oseb s katerimi pride pes in njegov skrbnik v stik.
Skozi projekt otrokom omogočamo varno druženje s kužki in jim posredujemo potrebna znanja o psih.

Prihod terapevtskega psa omogoči otrokom v vrtcu prijetno in varno doživetje. Prisotnost kužka ponuja veliko možnosti za igro, pogovor in učenje. Spodbuja razvoj govora, medsebojne stike, spoštovanje dogovorjenih pravil, vabi h gibalnim igram. Telesni stik s
prijaznim psom pa zagotavlja močno čustveno oporo. Naklonjenost, ki jo pes kaže otrokom, spodbuja občutke sprejetosti in krepi samozavest.

Kužkov ni toliko kolikor je skupin in zato, ker ima prisotnost kužka med otroki, še zlasti pozitiven vpliv na otroke s posebnimi potrebami, kužki z vodnikom prihajajo v skupine, kjer je več otrok s posebnimi potrebami.