Bosonogec

Otroci, ki hodijo bosi, dobijo več povratnih informacij s tal, zato manj gledajo pod noge ter imajo boljše ravnotežje in so bolj spretni. Bosa hoja omogoča optimalen razvoj mišic in vezi, okrepi lok podplata, pripomore k pravilni drži telesa in manj obremenjuje sklepe. Otroci imajo boljšo stabilnost in oprijem na neravnih površinah in pri aktivnostih, ki so v obuvalih lahko nevarne ali pa v otrocih zbujajo nesigurnost.

V Vrtcu Jarše v toplih mesecih leta, spodbujamo bosonogost tudi na prostem. Skozi vse leto pa bosonogi telovadimo, se sprehodimo po pripravljeni čutni poti, si masiramo stopala.

Cilj projekta je da otroci razvijejo primerno držo telesa, se učijo sproščanja in neposrednega stika s tlemi.

Kot zanimivost:

Bos otrok bo imel mrzle noge in se bo prehladil?

Ni res … temeljni vzrok mrzlih nog je slaba cirkulacija. Bose noge nam omogočajo dobro termoregulacijo.

Otrok se bo poškodoval?

Ni res … raziskave kažejo, da imajo bosonogi otroci manj deformirano nogo, bolj prožno stopalo, manj poškodb.

Otroka boli?

Ni res … na stopalih je prag bolečine višji. Če otrok ne bomo silili v obuvala, se njihova stopala ne bodo razvadila.