Obvestilo o nalezljivih boleznih v vrtcu

Spoštovani starši, dogaja se, da starši pripeljete v vrtec bolnega otroka. Imate nujno delo v službi, bolniške ne dobite ali pa ste jo ravnokar imeli, otrok pa je spet zbolel. Upate, da bo bolezen nekako prebolel v vrtcu, a zavedajte se tega, da bolan otrok okuži še ostale, do tega trenutka zdrave otroke v skupini.Ob tem vas želimo opomniti na nekaj pravil, ki jih imamo v vrtcu: Vzgojiteljica sicer nima zdravstvene izobrazbe, vendar dnevno opazuje otroke in hitro lahko opazi spremembe vedenja in razpoloženja otroka, kar je navadno prvi znak neke bolezni. Vzgojiteljica ima pravico zavrniti otroka z znaki nalezljive bolezni, kot so vročina, driska, bruhanje, izpuščaji in podobno. Vse podrobnosti preberite v celotni novici.