velika zbiralna akcija hrane in higienskih pripomočkov

Spoštovani starši!

Ker se nismo znašli zgolj v primežu energetske krize, temveč prazna skladišča, police in hladilniki pričajo tudi o humanitarni krizi,

smo se v Vrtcu Jarše odločili, da se bomo odzvali na veliko pomanjkanje hrane in higienskih pripomočkov v skladiščih Zveze prijateljev mladine Moste Polje.

Trenutne življenjske razmere (podražitev življenjskih stroškov) so namreč posamezne družine postavile v veliko stisko, ki jim jo pomagajo razbremenjevati v ZPM.

Kolikor bomo zmogli, bi radi pomagali tudi mi, seveda skupaj z vašo pomočjo. Če vam to dopuščajo možnosti, bi se veselili katerekoli stvari s spodnjega seznama.

Z ZBIRALNO AKCIJO BOMO ZAČELI V PONEDELJEK, 7. NOVEMBRA.

Tim za humanitarno dejavnost Vrtca Jarše se vam zahvaljuje za srčnost

Higienski pripomočki:
– zobne ščetke, zobne paste, ustne vodice (za otroke in za odrasle),
– šamponi, balzami za lase, šamponi proti ušem za otroke in za odrasle,
– otroške kreme, baby olje,
– damski vložki, pleničke, mokri robčki, milo za telo, milo za roke, palčke za ušesa,
– pralni prašek, mehčalec, razkužilo za perilo ipd.,
– vse vrste čistil za dom (cet, čistila za kopalnico, kuhinjo, tla, okna, razmaščevalec ipd.),
– vata, mleko za telo, dezodoranti, krema za obraz,
– škarjice za nohte, ščipalci, britvice ipd.

Hrana:
– žita (riž, pira, ječmen, proso, ajdova kaša, žganci itd.),
– otroška prehrana (žitarice, čokolino, čokolešnik, kašice, mleko),
– osnovna prehrana (olje, sol, sladkor, moka – polnozrnata, pirina, ajdova itd.),
– omake za testenine, konzerve (fižol, grah, koruza, ribe v konzervah – sardine, tune, skuše, pašteta, itd.)
– namazi (čokoladni namazi, marmelade itd.),
– mleko in mlečni napitki,
– juhe in jušne zasnove, začimbe, kava, čaj, med.