Navodila za starše in obiskovalce Vrtca Jarše

NAVODILA ZA STARŠE IN OBISKOVALCE VRTCA JARŠE ZA PREPREČEVANJE OKUŽB S COVID -19

• Prosimo, da v vrtec pripeljete le zdrave otroke, brez simptomov, kot so: povišana telesna temperatura, zamašen nos ali nahod, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, težko dihanje, glavobol, bolečine v mišicah, neobičajna utrujenost, vnetje očesnih veznic v blagi ali težji obliki, driska, slabost/bruhanje, spremembe vonja in okusa.
  • Vsakodnevno spremljajte zdravstveno stanje otrok. Če otrok zboli, naj ostane doma, o tem pa čim prej obvestite tudi vzgojitelja otroka. Glede nadaljnjih navodil se posvetujte z otrokovim pediatrom.
  • pred vstopom si namestite zaščitno masko in ob vhodu razkužite roke. Pred vstopom v igralnico naj si otrok z vodo in milom umije roke.
  • V vrtec naj z otrokom vstopa le ena odrasla oseba in ohranja, kolikor je možno 1,5 m varno razdaljo med osebjem in ostalimi starši.
  • Odrasli poskrbi, da se otrok v garderobi čim hitreje preobleče in preobuje.
  • Otroka oddate na vratih skupine in v igralnico ne vstopajte.
  • V tem obdobju otroci ne prinašajo svojih igrač in knjig. Izjema so ninice in dude, ki naj bodo spravljene v garderobi.
  • Prosimo, da ste pozorni na število oseb v garderobi in po potrebi na sprostitev počakate zunaj.
  • Enaki ukrepi kot pri prihodu, veljajo tudi pri odhodu otrok iz vrtca.
  • Pri oddaji in prevzemu otrok starši prostore vrtca zapustite v najkrajšem možnem času. Z otroki se ne zadržujte in igrajte na hodnikih in skupnih prostorih vrtca.
  • Izmenjava informacij z vzgojitelji ob prihodu in odhodu otroka iz vrtca naj bo čim krajša.

Vljudno vas prosimo, da upoštevate pripravljena navodila in za dosledno izvajanje vseh navedenih higienskih ukrepov. Le skupaj bomo tako lahko v največji možni meri preprečevali širjenje okužbe in prispevali k varnemu ter sproščenemu okolju za vaše otoke.

Najlepša hvala za sodelovanje,

Andreja Cebe Mandič, ravnateljica