Vrtec Jarše ponovno odpira svoja vrata v ponedeljek, 18. 5. 2020

Spoštovani starši,

Vrtec Jarše ponovno odpira svoja vrata v ponedeljek, 18. 5. 2020. Glede na smernice MIZS in priporočila NIJZ, JE NAMERO ZA PONOVNO VKLJUČITEV OTROK V VRTEC IZRAZILO VEČ STARŠEV kot je PRIPOROČENO ZMANJŠANO ŠTEVILO OTROK.

Kako in kdaj boste z otrokom prihajali v vrtec boste naknadno obveščeni. Sporočamo, da bomo skladno s priporočili, v obdobju izrednih razmer, prilagajali hišni red, poslovni čas in vzgojno-izobraževalno delo v oddelkih. Vsaka skupina otrok  bo zaključena, zaprta celota, ni združevanja oddelkov.

Oskrbnino vrtca bodo plačevali v času izrednih razmer samo starši otrok, ki bodo vključeni v vrtec oz. so oddali namero o prisotnosti otroka od 18.5.2020 dalje.

OTROCI:

1. Zaradi zaščite otrok in osebja pred okužbo s SARS-CoV-2 se bodo v vrtcu izvajali vsi splošni higienski ukrepi.
  2. V VRTEC SE LAHKO VRNEJO LE ZDRAVI OTROCI IN ZAPOSLENI, zato se v primeru zdravstvenih rizičnih omejitev otrok ali ožjih družinskih članov, s katerimi živite v istem gospodinjstvu, o primernosti vključitve otroka v vrtec v času epidemije, posvetujte z izbranim zdravnikom pediatrom ali zdravnikom družinske medicine.
  3. Starši boste morali pred vstopom (ob prihodu) otroka v vrtec oddati strokovnemu delavcu podpisano izjavo, ki vam jo prilagamo k obvestilu.
  4. Otroci si v vrtcu rok ne bodo razkuževali, ampak si bodo roke večkrat dnevno temeljito umivali. V oddelku otroci in strokovni delavci ne bodo nosili mask.
  5. Rezervno garderobo za otroka prinašajte/odnašajte dnevno.
  6. V času epidemije oz. prilagoditvenih razmer otroci v vrtec ne prinašajo igrač in knjig od doma.
  7. Otroci jasličnih oddelkov prinašajo ninice/dude v vrečki, ki jo bo strokovna delavka shranila ločeno od ostalih.

Bolj podrobno si lahko navodila in priporočila preberete na spodnjih povezavah:

IZJAVA STARŠEV PRED VSTOPOM OTROKA V VRTEC

priporočila NIJZ

sklep RSK – zdr.omejitve za otroke

Lepo vas pozdravljamo in se veselimo srečanja z vami.

Vodstvo vrtca